Actiflo to nowoczesny system uzdatniania wody wykorzystujący procesy chemiczne do łączenia cząsteczek metali i związków organicznych. Zastosowanie mikropiasku jako obciążnika ułatwia wytrącenie oraz opadanie zanieczyszczeń, które zostają następnie wydalone. Jak dokładnie działa Actiflo i dlaczego warto go stosować?

Jak działa system Actiflo?

System Actiflo opiera swoje działanie na procesach koagulacji, flokulacji i sedymentacji wody. Koagulacja polega na wytrąceniu mniejszych zanieczyszczeń, flokulacja natomiast jest końcowym procesem koagulacji i umożliwia wydalenie zbędnych cząstek z cieczy. Sedymentacja natomiast powoduje gromadzenie osadów pod wpływem siły ich ciężkości. W procesach wykorzystuje się mikropiasek powodujący grupowanie się cząsteczek, a następnie ich opadanie. W ten sposób otrzymujemy czystą, uzdatnioną wodę.

Actiflo – szeroki zakres zastosowań

Actiflo jest wykorzystywany do uzdatniania wody pitnej oraz stosowanej w procesach technologicznych. Dzięki wysokiej skuteczności usuwania glonów i innych zanieczyszczeń system znajduje również zastosowanie we wstępnym oczyszczaniu wody oraz oczyszczaniu ścieków przemysłowych. Actiflo wykazuje także wysoką skuteczność w usuwaniu metali ciężkich, fosforu czy olejów.

Zalety stosowania systemu Actiflo

W przeciwieństwie do metody chemicznej, w której wykorzystuje się złoża zmiękczające do pozbycia się niepożądanych pierwiastków, Actiflo opiera swoje działanie na eliminacji minerałów w sposób mechaniczny. Nowoczesna technologia gwarantuje wysokość oczyszczania na poziomie >99% i umożliwia eliminację cząsteczek nierozpuszczalnych w wodzie.

Jeśli szukasz sprawdzonej metody pozwalającej na oczyszczanie wody pitnej lub technologicznej, sprawdź naszą ofertę i wypróbuj zaawansowany system uzdatniający Actiflo.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą złóż zmiękczających oraz środków do czyszczenia membran.

[stm_sidebar sidebar=”577″]

Zainteresowany współpracą z nami?