Odpowiednia pompa stanowi podstawę poprawnego działania układu hydraulicznego. Jeśli chodzi o dobór pompy obiegowej, jest kilka kluczowych aspektów, na jakie trzeba zwrócić uwagę przed jej zakupem. Głównymi parametrami są wydajność i ciśnienie tłoczenia, które powinny zostać dostosowane do konkretnego przypadku. Co jeszcze należy wiedzieć przed zaopatrzeniem się w sprzęt marki Grundfos?

Jak sprawdzić wydajność pompy CO?

Wydajność pompy określamy jako ilość cieczy dostarczanej przez urządzenie w jednostce czasu. Wartość ta jest zależna przede wszystkim od rozmiarów elementów instalacji hydraulicznej, takich jak średnica rury, przez którą przepływa ciecz.

Czy więc wystarczy, aby składowe instalacji były jak największe, aby zapewnić maksymalną wydajność? Niezupełnie. Na równi należy postawić również jakość ich wykonania. Pompy Grundfos powstają z materiałów odpornych na korozję, takich jak stal nierdzewna czy tytan. Niweluje to możliwość wystąpienia usterek lub zniszczeń w wyniku kontaktu z substancją agresywną oraz gwarantuje najwyższą szczelność układu, a co za tym idzie, maksymalną wydajność przez cały czas pracy urządzenia.

Jaka moc pompy CO?

Jednym z podstawowych wskaźników doboru urządzenia jest jego moc. Należy ją oszacować na podstawie planowanego trybu pracy pompy. Jeśli sprzęt ma pompować ciecz z większego zbiornika, konieczne będzie dostarczenie dużej ilości energii, aby praca pompy przebiegała w sposób niezakłócony. Z drugiej strony nie warto decydować się na urządzenie o największej mocy dostępnej na rynku, jeśli pompa ma pracować jedynie w niewielkiej studni albo systemie c.o. zapewniającym stałą temperaturę w gospodarstwie domowym.

Dobór pompy obiegowej – co musisz wiedzieć?

Dobór właściwej pompy obiegowej zależy od jej przeznaczenia. Jedno jest pewne – decyzja o zakupie sprzętu marki Grundfos to owocna inwestycja na lata!

 

Sprawdź także: 

ultrafiltracja

odwrócona osmoza

[stm_sidebar sidebar=”577″]

Zainteresowany współpracą z nami?