Pogotowie membranowo jonitowe oriontec

Usługi serwisowe - serwis stacji uzdatniania wody

Proponujemy kompleksową usługę serwisową w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym dla wymienionych technologii: UF, NF, RO, EDI, stacje jonitowe w tym zmiękczanie i demineralizacja, stacje filtracji wstępnej oraz węgla aktywnego oraz sterylizacji UV.

W ofercie posiadamy:

 • umowy serwisowe,
 • przeglądy okresowe,
 • wsparcie techniczne – audyty instalacji, ocena techniczna pracy,
 • części zamienne oraz chemikalia,
 • usługi:
  • dostawy, wymiany membran,
  • wymiany złóż jonitowych oraz mediów filtracyjnych,
  • czyszczenia instalacji uzdatniania wody za pomocą wysoko efektywnych preparatów chemicznych,
  • rozruchy instalacji.

Pogotowie membranowo-jonitowe

Proces filtracji z użyciem wymiany jonowej jest podstawowym kryterium prawidłowej pracy większości urządzeń zaopatrujących w wodę fabryki przemysłowe. W tego rodzaju miejscach idealnie czysta woda jest wymogiem niezbędnym do zapewnienia prawidłowej pracy urządzeń przemysłowych. Dbanie o bezawaryjny przebieg procesu oczyszczania membranowo-jonitowego to podstawa, dlatego w przypadku podejrzeń o pogarszających się parametrach, niezbędna jest błyskawiczna reakcja. Nasz zespół inżynierów jest w stanie dokładnie określić przyczynę awarii, a dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu, może zaproponować najefektywniejsze rozwiązanie.

Serwis technologii: UF, NF, RO, EDI

Systemy odwróconej osmozy, ultra i nanofiltracji oraz elektrodejonizacji należą do grup ciśnieniowej filtracji membranowej. Do ich głównych zadań należą separacja oczyszczanej cieczy od drobnych zanieczyszczeń, szkodliwych związków chemicznych, bakterii, wirusów, a także zmiękczania wody i jej demineralizacja, w zależności od wykorzystanej technologii. Aby zapewnić najwyższą jakość procesów oraz zapobiec ewentualnym awariom, których konsekwencje mogą generować ogromne koszty, konieczna jest systematyczna konserwacja i serwis urządzeń. Wszystkie wizyty serwisowe wykonujemy z dojazdem do klienta, zapewniając fachową obsługę z zakresu przeglądów okresowych, wsparcia technicznego, audytów instalacji, czyszczenia chemicznego membran, wymiany membran, wymiany złóż jonitowych oraz mediów filtracyjnych.

Serwis stacji jonitowych w tym zmiękczanie i demineralizacja

Aby prawidłowo oszacować najefektywniejszą technologię oraz urządzenia do demineralizacji i wymiany jonowej, zapewniającej całkowite usunięcie rozpuszczonych w wodzie substancji szkodliwych, konieczna jest dogłębna i fachowa analiza wody surowej. Dzięki własnemu laboratorium nasi specjaliści drobiazgowo oszacują parametry fizykochemiczne wody, a także w przypadku zaistnienia awarii lub obniżenia jakości filtracji, wykażą problem i pomogą w diagnostyce i kalibracji urządzeń, dezynfekcji instalacji, dostarczeniu materiałów i części zamiennych oraz konserwacji całej stacji nawet po wygaśnięciu gwarancji.

Serwis stacji filtracji wstępnej oraz węgla aktywnego

Dwuetapowa filtracja polega na wstępnym oczyszczaniu cieczy z takich substancji jak rdza, czy muł. Następnie za pomocą węgla aktywnego separowane są od niej również metale ciężkie i chlor. Prawidłowe funkcjonowanie wszystkich komponentów jest w tym procesie kluczowe do zapewnienia bezpiecznej i zdrowej wody, zatem w celu uniknięcia ewentualnego pogorszenia się stanu filtrowanej cieczy, niezbędne są systematyczne audyty instalacji. W naszej ofercie poza naprawami usterek znajdują się również usługi związane z analizowaniem ewentualnych problemów, dobór prawidłowych komponentów lub ich najwyższej klasy zamienników oraz fachowa pomoc i doradztwo u Klienta.

Serwis sterylizacji UV

Wykorzystywanie przy procesach filtracji wody świateł ultrafioletowych jest metodą cieszącą się coraz większym zainteresowaniem głównie ze względu na brak ingerencji w smak czy zapach wody. Technologia ta nie uwzględnia korzystania z żadnych substancji chemicznych i jest procesem całkowicie fizycznym usuwającym wszelkie bakterie i wirusy. Przeprowadzanie regularnych inspekcji oraz kontroli urządzeń, znacząco wydłuża ich żywotność oraz bezawaryjność, co wpływa nie tylko na efektywność pracy, ale i ekonomię.

Serwis stacji uzdatniania wody

Nasza firma gwarantuje pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń nawet od innych producentów.

[stm_sidebar sidebar=”577″]

Zainteresowany współpracą z nami?