Wkłady filtracyjne

wkłady filtracyjne

Wkład do filtracji

Profesjonalny, wysokiej jakości wkład filtracyjny to gwarancja krystalicznie czystej wody na wyciągnięcie ręki. Każdy wkład filtrujący dostępny w ofercie Oriontec zapewnia odczuwalne korzyści. Technologia wykonania sprawia, że wkłady filtracyjne – niezależnie od marki, charakteryzują się wysoką dokładnością segregacji, co dodatkowo podwyższa skuteczność zawartych filtrów węglowych. Produkty te doskonale zmniejszają mętność wody i obniżają poziom chloru oraz specyficznego zapachu, a także smaku.

Wkład filtracyjny to najpopularniejszy i niemal podstawowy element, wykorzystywany podczas procesów oczyszczania i filtracji wody. Odpowiada nie tylko za jej większą przejrzystość, ale także skutecznie poprawia jej parametry chemiczne. W zależności od zastosowanego sposobu filtracji i rodzaju filtra wkład może usunąć praktycznie każdego rodzaju zanieczyszczenia, stanowiące o braku zdatności cieczy.

Wkłady filtracyjne koniecznie muszą być dobierane pod kątem ich przeznaczenia. Inne będą stosowane dla przemysłu, czy wody wodociągowej, a inne do przydomowych studni głębinowych. Wkład filtracyjny cieszący się zdecydowanie największą popularnością to wkład mechaniczny, pozwalający na oddzielenie od cieczy wszystkich związków stałych. Jest on stosowany jako filtracja wstępna narurowa, a często również jako jeden z elementów filtracji odwróconej osmozy.

Rodzaje wkładów filtracyjnych

Oriontec oferuje sprawdzone, wysokiej jakości wkłady filtracyjne wszystkich typów. Asortyment obejmuje duże zestawienie produktów węglowych. Wkład filtracyjny tego typu przeznaczony jest do usuwania z wody przede wszystkim związków chemicznych. W ten sposób bezpośrednio działa na jej zapach oraz smak.

Popularnym rozwiązaniem jest również wkład filtrujący o działaniu mechanicznym. Jego zadaniem nie jest usuwanie zanieczyszczeń chemicznych, ale np. piasku lub szlamu. Bywa więc wykorzystywany jako podstawowy element większego cyklu do uzdatniania. Inne rozwiązania to m.in. wkład filtrujący o działaniu odżelaziającym oraz antybakteryjnym. To bardziej specjalistyczne typy produktów, które znajdują zastosowanie w przypadku wody wymagającej obniżenia stężenia żelaza, a także przy produkcji wody spożywczej.

Odpowiada również za separację od chloru i metali ciężkich, a także pozwala poprawić smak i zapach wody, dbając jednocześnie o jej naturalne pH. Węglowy wkład filtracyjny to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystywanie wody pozbawionej zanieczyszczeń organicznych i odbarwień. Wkłady wypełnia węgiel kokosowy lub bitumiczny, występujący w postaci sprasowanej, albo granulek. Modele z węglem aktywnym, stanowią również niezbędny element dla procesów filtracji, wykorzystujących odwróconą osmozę.

Filtry z żywicą jonowymienną to jedne z najskuteczniejszych sposobów na zmiękczenie wody, które pozbawiają ją jonów magnezu oraz wapnia. Z kolei wkłady polipropylenowe są bardzo skutecznymi rozwiązaniami, separującymi ciecze od zanieczyszczeń mechanicznych jak np. kamienie, piasek, niewielkich rozmiarów zawiesiny, a nawet tłuste substancje i produkty uboczne korozji.

Do rozwiązań często stosowanych w przemyśle należą wkłady sznurkowe i piankowe. Filtry wstępne z tego rodzaju wkładami filtracyjnymi są zabezpieczeniem przed osmozą, czyli ochraniają membrany w osmozie przed zanieczyszczeniami mechanicznymi. Z tego powodu są to tak zwane filtry bezpieczeństwa. Wkłady filtracyjne sznurkowe i piankowe wykorzystywane są także w instalacjach domowych.

Zastosowanie wkładów filtrujących

Możliwości wykorzystania tej gamy produktów są wyjątkowo szerokie. Wkład filtracyjny zapewnia skuteczne oczyszczenie wody z wybranych elementów nie tylko w warunkach domowych i systemach odwróconej osmozy. Różnorodność technologii wykonania pozwala na ich wykorzystywanie w zakresie przemysłowym – od produkcji wody spożywczej po instalacje wodne wymagające cieszy wyższej jakości.

Filtry oraz ich działanie są mocno uzależnione od zastosowanego podczas ich produkcji złoża. Pozwalają niemal całkowicie wyeliminować z cieczy zanieczyszczenia mechaniczne, metale ciężkie, azotany chloru, sole odpowiedzialne za twardość wody, wszelkie tłuszcze oraz niewielkich rozmiarów zawiesiny.

FC254050FA
Rodzaj:
FC – filter cartridge
Średnica:
25 = 2,5”
Długość wkładu:
40, 30, 20, 10”
Dokładność filtracji:
50, 20, 10, 5 mikronarz
FC2540MB50FA
Rodzaj:
FC – filter cartridge
Średnica:
25 = 2,5”
Długość wkładu:
40, 30, 20, 10”
Typ:
MB – melt blown;
pianka ekonomiczne, absolutne, nominalne
Dokładność filtracji:
50, 20, 10, 5 mikronarz

Karty katalogowe: 

Absolutne wkłady filtracyjne
Ekonomiczne wkłady filtracyjne
Nominalne wkłady filtracyjne

Wkłady filtracyjne dla przemysłu

Filtry przepływowe oraz różne rodzaje ich wkładów są koniecznością praktycznie w każdej możliwej gałęzi przemysłu, która do swoich procesów technologicznych wykorzystuje czystą wodę. W wyniku wielu procesów będących codzienną pracą zakładów przemysłowych dochodzi do skażenia lub pogorszenia stanu jakości wody, dlatego prawidłowa filtracja jest tak niezwykle ważna i konieczna, dla zachowania ciągłej, bezawaryjnej pracy.

Filtry przemysłowe najczęściej wykorzystują filtrację mechaniczną, ponieważ jest ona bardzo szybką i stosunkowo tanią metodą, pozwalającą w bardzo krótkim czasie wyraźnie podnieść poziom jakości wody. Niektóre filtry, celem konserwacji, mogą zostać zdemontowane i wyczyszczone, inne z kolei należy cyklicznie wymieniać na nowe, celem zapewnienia optymalnej pracy nie tylko urządzeń, ale także całego zakładu.

Wkłady do filtrów — zalety

Wkłady do filtrów to niewielkie, ale niesamowicie wydajne i funkcjonalne elementy. Są proste w montażu i wymianie. Współczesne wkłady do filtrów są również bardzo wytrzymałe i doskonale dają sobie radę nawet przy dużych skokach ciśnienia w instalacji. Oczywiście, wkład do filtrów chroni nie tylko instalację, ale i wiele urządzeń, czy maszyn, nie pozwalając na osadzanie się w ich wnętrzu kamienia. Inwestycja we wkłady do filtrów pozwala zatem zaoszczędzić w dłuższej perspektywie sporo pieniędzy, które zostałyby wydane na zakup nowego sprzętu.

Wkład do filtrów to również doskonały pomysł na wzbogacenie procesów filtracyjnych, jako wstęp do procesu odwróconej osmozy, nanofiltracji oraz ultrafiltracji. Dzięki podwójnym zabezpieczeniom możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej jakości wody, jaka może być wykorzystywana do potrzeb wielu zakładów przemysłowych i produkcyjnych. Wkład do filtrów stanowi zabezpieczenie jako filtr wstępny przed instalacjami membranowymi, czyli nanofiltracją, odwróconą osmozą i ultrafiltracją.

Zainteresowany współpracą z nami?Zobacz też