Wkłady filtracyjne

wkłady filtracyjne

Wkłady filtracyjne

Profesjonalny, wysokiej jakości wkład filtracyjny to gwarancja krystalicznie czystej wody na wyciągnięcie ręki. Każdy wkład filtrujący dostępny w ofercie Oriontec zapewnia odczuwalne korzyści. Technologia wykonania sprawia, że wkłady filtracyjne – niezależnie od marki, charakteryzują się wysoką dokładnością segregacji, co dodatkowo podwyższa skuteczność zawartych filtrów węglowych. Produkty te doskonale zmniejszają mętność wody i obniżają poziom chloru oraz specyficznego zapachu, a także smaku.

Wkład filtracyjny to najpopularniejszy i niemal podstawowy element, wykorzystywany podczas procesów oczyszczania i filtracji wody. Odpowiada nie tylko za jej większą przejrzystość, ale także skutecznie poprawia jej parametry chemiczne. W zależności od zastosowanego sposobu filtracji i rodzaju filtra wkład może usunąć praktycznie każdego rodzaju zanieczyszczenia, stanowiące o braku zdatności cieczy.

Wkłady filtracyjne koniecznie muszą być dobierane pod kątem ich przeznaczenia. Inne będą stosowane dla przemysłu, czy wody wodociągowej, a inne do przydomowych studni głębinowych. Wkład filtracyjny cieszący się zdecydowanie największą popularnością to wkład mechaniczny, pozwalający na oddzielenie od cieczy wszystkich związków stałych. Jest on stosowany jako filtracja wstępna narurowa, a często również jako jeden z elementów filtracji odwróconej osmozy.

Rodzaje wkładów filtracyjnych

Oriontec oferuje sprawdzone, wysokiej jakości wkłady filtracyjne wszystkich typów. Asortyment obejmuje duże zestawienie produktów węglowych. Wkład filtracyjny tego typu przeznaczony jest do usuwania z wody przede wszystkim związków chemicznych. W ten sposób bezpośrednio działa na jej zapach oraz smak.

Popularnym rozwiązaniem jest również wkład filtrujący o działaniu mechanicznym. Jego zadaniem nie jest usuwanie zanieczyszczeń chemicznych, ale np. piasku lub szlamu. Bywa więc wykorzystywany jako podstawowy element większego cyklu do uzdatniania. Inne rozwiązania to m.in. wkład filtrujący o działaniu odżelaziającym oraz antybakteryjnym. To bardziej specjalistyczne typy produktów, które znajdują zastosowanie w przypadku wody wymagającej obniżenia stężenia żelaza, a także przy produkcji wody spożywczej.

Odpowiada również za separację od chloru i metali ciężkich, a także pozwala poprawić smak i zapach wody, dbając jednocześnie o jej naturalne pH. Węglowy wkład filtracyjny to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystywanie wody pozbawionej zanieczyszczeń organicznych i odbarwień. Wkłady wypełnia węgiel kokosowy lub bitumiczny, występujący w postaci sprasowanej, albo granulek. Modele z węglem aktywnym, stanowią również niezbędny element dla procesów filtracji, wykorzystujących odwróconą osmozę.

Filtry z żywicą jonowymienną to jedne z najskuteczniejszych sposobów na zmiękczenie wody, które pozbawiają ją jonów magnezu oraz wapnia. Z kolei wkłady polipropylenowe są bardzo skutecznymi rozwiązaniami, separującymi ciecze od zanieczyszczeń mechanicznych jak np. kamienie, piasek, niewielkich rozmiarów zawiesiny, a nawet tłuste substancje i produkty uboczne korozji.

Do rozwiązań często stosowanych w przemyśle należą wkłady sznurkowe i piankowe. Filtry wstępne z tego rodzaju wkładami filtracyjnymi są zabezpieczeniem przed osmozą, czyli ochraniają membrany w osmozie przed zanieczyszczeniami mechanicznymi. Z tego powodu są to tak zwane filtry bezpieczeństwa. Wkłady filtracyjne sznurkowe i piankowe wykorzystywane są także w instalacjach domowych.

Zastosowanie wkładów filtrujących

Możliwości wykorzystania tej gamy produktów są wyjątkowo szerokie. Wkład filtracyjny zapewnia skuteczne oczyszczenie wody z wybranych elementów nie tylko w warunkach domowych i systemach odwróconej osmozy. Różnorodność technologii wykonania pozwala na ich wykorzystywanie w zakresie przemysłowym – od produkcji wody spożywczej po instalacje wodne wymagające cieszy wyższej jakości.

Filtry oraz ich działanie są mocno uzależnione od zastosowanego podczas ich produkcji złoża. Pozwalają niemal całkowicie wyeliminować z cieczy zanieczyszczenia mechaniczne, metale ciężkie, azotany chloru, sole odpowiedzialne za twardość wody, wszelkie tłuszcze oraz niewielkich rozmiarów zawiesiny.

FC254050FA
Rodzaj:
FC – filter cartridge
Średnica:
25 = 2,5”
Długość wkładu:
40, 30, 20, 10”
Dokładność filtracji:
50, 20, 10, 5 mikronarz
FC2540MB50FA
Rodzaj:
FC – filter cartridge
Średnica:
25 = 2,5”
Długość wkładu:
40, 30, 20, 10”
Typ:
MB – melt blown;
pianka ekonomiczne, absolutne, nominalne
Dokładność filtracji:
50, 20, 10, 5 mikronarz

Karty katalogowe: 

Absolutne wkłady filtracyjne
Ekonomiczne wkłady filtracyjne
Nominalne wkłady filtracyjne

Wkłady filtracyjne dla przemysłu

Filtry przepływowe oraz różne rodzaje ich wkładów są koniecznością praktycznie w każdej możliwej gałęzi przemysłu, która do swoich procesów technologicznych wykorzystuje czystą wodę. W wyniku wielu procesów będących codzienną pracą zakładów przemysłowych dochodzi do skażenia lub pogorszenia stanu jakości wody, dlatego prawidłowa filtracja jest tak niezwykle ważna i konieczna, dla zachowania ciągłej, bezawaryjnej pracy.

Filtry przemysłowe najczęściej wykorzystują filtrację mechaniczną, ponieważ jest ona bardzo szybką i stosunkowo tanią metodą, pozwalającą w bardzo krótkim czasie wyraźnie podnieść poziom jakości wody. Niektóre filtry, celem konserwacji, mogą zostać zdemontowane i wyczyszczone, inne z kolei należy cyklicznie wymieniać na nowe, celem zapewnienia optymalnej pracy nie tylko urządzeń, ale także całego zakładu.

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie kontaktowej

Zainteresowany współpracą z nami?Zobacz też