RO

Filtr wody odwrócona osmoza RO

Technologia odwróconej osmozy RO stosowana jest w celu demineralizacji wody bez użycia kwasu solnego i wodorotlenku sodu.

Instalacje RO usuwają pyrogeny, bakterie oraz eliminują do 90% substancji organicznych i zatrzymują 98-99% soli będących w wodzie.

Zalety

 • brak potrzeby magazynowania i transport kwasu i ługu,
 • instalacje zajmują bardzo mało miejsca (footprint),
 • wysoką jakość zastosowanych komponentów,
 • wysoka wydajność,
 • niezawodność działania,
 • wymagają minimalnej obsługi,
 • działanie automatyczne z ciągłym monitorowaniem jakości wody.

Zastosowanie

 • w kotłowniach,
 • ciepłownictwie,
 • energetyce zawodowej,
 • szpitalach,
 • stacjach dializ,
 • laboratoriach do uzdatniania wody technologicznej przy produkcji leków,
 • w przemyśle chemicznymi.

Oczyszczanie wody – odwrócona osmoza

Technologia odwróconej osmozy RO służy do skutecznej demineralizacji wody, przy czym proces ten odbywa się bez użycia kwasu solnego oraz wodorotlenku sodu. Dzięki temu instalacje RO zapewniają wyjątkową precyzję działania. Na czym polega specyfika technologii, którą świat powszechnie docenia w kontekście użytku przemysłowego?

Odwrócona osmoza określana powszechnie jako RO to proces, podczas którego dochodzi do demineralizacji. Na skutek ciśnienia woda zostaje dynamicznie kierowana na półprzepuszczalną membranę odwróconej osmozy. Jej półprzepuszczalność powoduje, że skutecznie rozdziela ona ciecz od substancji niepożądanych. W ten sposób, podczas odwróconej osmozy dochodzi do wysokoefektywnego oczyszczenia wody – w pełni naturalnego odseparowania atomów lub innych cząsteczek. Osmoza odwrócona zapewnia oczekiwany transfer wody, jednocześnie powstrzymując przed przejściem przez membranę takie elementy jak:

 • rozpuszczone sole,
 • związku organiczne,
 • bakterie,
 • pirogeny.

Odwrócona osmoza – opinie

Odwrócona osmoza wody to – w opinii użytkowników, doskonały sposób na zmianę parametrów chemicznych. Wskaźniki odrzucenia soli, stopień jej przechodzenia przez membrany czy odzyskiwania oczyszczonej wody, wskazują skuteczność, jaką charakteryzuje się odwrócona osmoza. Dotyczy to zarówno obsługi indywidualnej, jak i zaawansowanych systemów RO używanych przez zakłady produkcyjne i przemysłowe.

Odwrócona osmoza – przydatne informacje

Filtracja cieczy dokonywana za pomocą metody odwróconej osmozy to jedno z najnowocześniejszych i najefektywniejszych rozwiązań dostępnych w dziedzinie uzdatniania wody. Dzięki procesom odwróconej osmozy możliwe jest uzyskanie niemal krystalicznie czystej, słodkiej wody zdatnej do picia.

Filtry mogą być stosowane zarówno do wody czerpanej bezpośrednio z wodociągów, jak i do tej pochodzącej prosto ze studni. Odwrócona osmoza jest również stosowana jako element filtracji wody pochodzącej z rzeki. Za pomocą odwróconej osmozy możliwe jest usunięcie nawet do 99% zanieczyszczeń, a sam proces filtracji odbywa się wielostopniowo.

Odwrócona osmoza filtry do wody – jak dbać?

Dopilnowanie czyszczenia membran w określonym czasie, to gwarancja prawidłowego działania systemów. Zróżnicowanie, jakie charakteryzuje ceny odwróconej osmozy, sprawia, że materiały, czy akcesoria można dobrać do indywidualnych możliwości budżetowych.

Odwrócona osmoza wymiana filtrów

Dopiero w przypadku złego stanu filtra, należy dokonać jego wymiany. Częstotliwość wymiany filtrów jest ściśle uzależniona od jakości i poziomu czystości wody, jaka zostaje poddawana procesom filtracyjnym i może być konieczna dopiero po 2, a nawet po 10 latach.

Odwrócona osmoza – cena

Zarówno systemy, jak i akcesoria mogą znacząco różnić się cenami. Należy przyjąć, że im jest ona wyższa, tym bardziej zaawansowaną technologię zastosowano w danym projekcie. Skuteczność działania systemu, czy membrany przekłada się na jakość uzdatniania. Nieatestowane produkty pochodzące z niepewnych źródeł stanowią najtańsze opcje dostępne na rynku, a ich ceny mogą zaczynać się nawet od 300 złotych. Ich największym minusem jest niestety wątpliwej jakości wykonanie i brak certyfikatów, niezbędnych przy wykorzystaniu filtrów np. do celów spożywczych.

Nieco droższe rozwiązania poza certyfikatami i podstawowymi funkcjami z zakresu filtracji wody, mają do zaoferowania również odsalanie wody morskiej. Cena takich urządzeń to koszt mniej więcej 1 400 złotych.

Odwrócona osmoza — przemysłowa

Procesy filtracji przez membrany stają się standardem w zakładach produkcyjnych ze względu m.in. na niewielki wpływ na środowisko. Dzięki temu odwrócona osmoza w przemyśle jest techniką filtracyjną umożliwiającą odzysk wody i osiągnięcie czasem bardzo restrykcyjnych parametrów, np. podczas etapów produkcyjnych.

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie kontaktowej

Zainteresowany współpracą z nami?