Proces ultrafiltracji wpisuje się w powszechne dążenie do maksymalnej skuteczności oczyszczania cieczy, oferując jednocześnie łatwość obsługi i montażu. Membrany stosowane w systemach do ultrafiltracji są w stanie zablokować m.in. większość bakterii i wirusów, gwarantując w efekcie wodę wysokiej jakości.

Za sprawą prostej konstrukcji, systemy modułowe mogą zostać swobodnie rozdzielane pod kątem modernizacji czy konserwacji, nie mając jednocześnie wpływu na wydajność całej instalacji. Co więcej, potencjalne wycieki lokalizowane są automatycznie, co pozwala ograniczyć ewentualne przestoje w działaniu.

Systemy ultrafiltracji są także konsekwentnie zmniejszane, dzięki czemu potrzebują mniejszej powierzchni instalacyjnej. Ponadto, obecne systemy oczyszczania UF wraz z redukcją rozmiarów charakteryzują się lepszą zdolnością odsiewu. Membrany ultrafiltracyjne tworzą skuteczną barierę dla wirusów, koloidów, zawiesin czy innych cząstek. Drobne membrany UF mogą zapewnić ostateczny filtrat o mętności poniżej 0,1 NTU.

slider_2

Zastosowanie ultrafiltracji

Ultrafiltracja spełnia rygorystyczne wymagania jakościowe obejmujące m.in. instalacje wodociągowe, znajdując zastosowanie w przemyśle i sektorze komunalnym, czemu sprzyja szeroki zakres możliwych procesów. UF może być także stosowana jako forma oczyszczania wstępnego w procesach odwróconej osmozy oraz nanofiltracji.

Ultrafiltracja spełnia także założenia związane z usuwaniem zanieczyszczeń jonowych ze zbiorników wody oraz jej źródeł używanych do zasilania ciągów komunalnych. Przy użyciu membrany, korzystając z metody fizycznego usuwania mikroorganizmów z cieczy, ultrafiltracja pozwala na skuteczne ograniczenie stosowania środków chemicznych.

Ultrafiltracja wody

Ultrafiltracja, określana również jako filtracja molekularna, polega na precyzyjnej separacji mikroorganizmów, np. bakterii czy wirusów, oraz cząstek koloidalnych i makromolekuł od wody. Podczas sterowanego ciśnieniowo procesu dochodzi do przesiewania cząstek o określonych rozmiarach – odpowiednich od wielkości porów i zastosowanej membrany.

W zależności od potrzeb ultrafiltracja może obejmować zarówno elementy wyjątkowo drobne – nawet o wartości 3 kilodatonów (kDa), jak i większe, na poziomie 150 kDa. Szerokie zastosowanie membran pozwala na oczyszczanie wody w idealnej równowadze pomiędzy odrzuceniem a przepuszczalnością bariery ultrafiltracyjnej.

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty handlowej i możliwości współpracy. Zapewniamy nie tylko atrakcyjną ofertę cenową i wysoką jakość naszego asortymentu, ale także pełne wsparcie techniczne i doradztwo produktowe w zakresie ultrafiltracji i innych rozwiązań technologicznych.

System ultrafiltracji wykorzystuje się przy produkcji wody pitnej bądź jako stację pre-filtracyjną przed stacją odwróconej osmozy.

Rodzaje ultrafiltracji

Pompa podaje wodę pod ciśnieniem na UF

Woda jest zasysana przez pompę umieszczoną za modułami UF

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie kontaktowej

Zainteresowany współpracą z nami?