membrana

Membrany odwróconej osmozy DOW Filmtec

Membrany Filmtec to półprzepuszczalne bariery wykorzystywane w systemach odwróconej osmozy. Czym jest odwrócona osmoza? Technologię tę stosuje się w celu demineralizacji oraz uzdatniania wody. Procesy odbywają się wówczas bez stosowania dodatkowych substancji czynnych takich jak kwas solny czy wodorotlenek sodu. Membrany w postaci przegród z porami o minimalnej średnicy zatrzymują cząsteczki o wielkości wynoszącej zaledwie 0,0001 mikrona. Dzięki temu pozwalają usunąć z cieczy nawet do 98% zanieczyszczeń w postaci składników organicznych (kwasy humusowe, glukoza) oraz do 90% związków nieorganicznych (aluminium, chlor, fosforany). Oczyszczona woda jest więc pozbawiona metali ciężkich, bakterii czy też rozpuszczonych soli.

Jak działają membrany odwróconej osmozy DOW Filmtec?

Membrany stanowią kluczowy element systemu odwróconej osmozy. Ciecz przepływająca przez instalację pod ciśnieniem zostaje skierowana na membrany osmotyczne. Przegroda powoduje przepuszczenie drobnych cząsteczek wody i niektórych minerałów, jednocześnie zatrzymując niepożądane cząstki o wielkości większej, niż średnica porów membrany. W efekcie otrzymujemy wodę o czystości wynoszącej nawet do 99%!

Wszelkie zanieczyszczenia w postaci cząsteczek metali ciężkich czy substancji nieorganicznych zostają zatrzymane na membranie osmotycznej, następnie zaś są z niej usuwane. Rodzaj membrany oraz średnicę porów dobiera się w zależności od jakości cieczy przepływającej przez układ. Mocno zanieczyszczone ciecze wymagają zachowania wyższego ciśnienia przepływu, co gwarantuje prawidłowość procesu oczyszczania wody.

Zastosowanie membran odwróconej osmozy

Membrany Filmtec znajdują powszechne zastosowanie w systemach odwróconej osmozy wykorzystywanych w instalacjach domowych oraz przemysłowych. Stosuje się je w wielu branżach, w których konieczny jest bieżący dostęp do uzdatnionej, krystalicznie czystej wody. Dlatego tego rodzaju instalacje spotkamy przede wszystkim w zakładach działających w branży spożywczej i gastronomicznej, a także szpitalach, laboratoriach, zakładach chemicznych, kotłowniach, ciepłowniach czy stacjach dializ.

Membrany odwróconej osmozy – korzyści z korzystania

Jedną z największych zalet membran odwróconej osmozy jest możliwość korzystania z uzdatnionej wody dostępnej od ręki. W przypadku tego rodzaju systemów nie ma konieczności stosowania kwasów czy innych substancji odpowiedzialnych za oczyszczenie cieczy. Same instalacje zajmują niewiele miejsca i nie wymagają prowadzenia zaawansowanych działań. Zamontowana membrana spełnia swoją rolę do momentu utraty żywotności określonej przez producenta. Przez cały czas pracy przepuszczalna membrana zapewnia wydajną filtrację cieczy, a pozyskiwanie wysokiej jakości wody odbywa się w sposób automatyczny.

Rozwiązanie to jest również opłacalne i bezpieczne dla środowiska. Może być stosowane zarówno w domowych instalacjach, jak i w uzdatnianiu cieczy przemysłowych o większym stopniu zanieczyszczenia. Efektywność procesu odwróconej osmozy połączona z niezawodnością tego typu systemów została doceniona przez wiele zakładów produkcyjnych i przemysłowych.

Najwyższej jakości membrany Filmtec

Membrany Filmtec dostępne w naszej ofercie cechują się wysoką trwałością, długą żywotnością oraz skutecznością potwierdzoną wieloma badaniami. Produkty pozwalają oczyścić ciecz z substancji organicznych i nieorganicznych i gwarantują dostęp do wody o czystości wynoszącej nawet do 99%! Doskonale radzą sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane w instalacjach domowych oraz przemysłowych. Nasze membrany zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów gwarantujących długą żywotność, a także idealną współpracę z pozostałymi komponentami stanowiącymi elementy systemów odwróconej osmozy.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz produkty dopasowane do Twoich potrzeb. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Lista oferowanych produktów:

Zainteresowany współpracą z nami?Zobacz też