Chemikalia AVISTA do odwróconej osmozy

Antyskalant został stworzony dla zabezpieczenia membran cienkowarstwowych przed powstawaniem krystalizacji soli w instalacjach odsalania na bazie odwróconej osmozy. Zapobiega on osadzaniu się kamienia na siatkach dystansowych pomiędzy zwojem membran.

Antyskalant – chemia do uzdatniania wody

AVISTA jest uznawanym i zaufanym na całym świecie dostawcą chemikaliów do uzdatniania wody, oraz wsparcia procesów membranowych w procesach odwróconej osmozy, ultrafiltracji i mikrofiltracji. Chemikalia firmy AVISTA są testowane wielokrotnie w każdych warunkach tak, aby zapewnić najwyższą jakość podczas różnych wyzwań związanych ze zmianą parametrów wody zasilającej.

Celem Avisty jest poprawa jakości życia, zwiększenie wydajności oraz odzysku w procesach membranowych”

W naszej ofercie znajdują się chemikalia zastosowane w technologiach membranowych, w procesach ultrafiltracji, nanofiltracji i odwróconej osmozy.

Środki przeciwko osadzaniu się kamienia

Skuteczne działanie antyskalantu w pełni zapobiega powstawaniu kamienia i jego osadzaniu się na powierzchni, dlatego szczególnie istotny jest m.in. w systemach odwróconej osmozy. Antyskalanty wykazują wysoką skuteczność w ograniczaniu osadzania się nie tylko kamienia, ale też węglanu i siarczanu wapnia. Antyskalant to wysoka skuteczność niezależnie od specyfiki wody zasilającej, któa działa w różnych zakresach pH.

Jak chronić membrany osmotyczne?

Działanie antyskalantów zapobiega zniszczeniu i przedwczesnej utracie właściwości przez membrany – dotyczy to szczególnie ich typów cienkowarstwowych. Wykorzystanie preparatu, jakim jest sprawdzony i skuteczny antyskalant, ogranicza powstanie złogów. Dozowanie należy dostosować do składu i zawartości wody zasilającej np. system odwróconej osmozy. Im lepsze wskaźniki zmiękczenia wody, tym korzystniejsze i skuteczniejsze jest działanie zapewniane przez antyskalanty. Ochrona membrany przy wykorzystaniu antyskalantów zapewnia więc dużą swobodę zastosowania.

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie kontaktowej

Zainteresowany współpracą z nami?Zobacz też