Membrany ultrafiltracyjne

Membrany ultrafiltracyjne

Filtracja membranowa umożliwia rozdział różnych składników w strumieniu zasilającym – działanie to jest uzależnione od kształtu oraz wielkości poszczególnych mikrocząsteczek. Podstawą tej technologii jest półprzepuszczalna membrana, która rozdziela określoną ciecz na dwa strumienie. Pod wpływem ciśnienia i porowatości membrany powstaje tzw. odciek zawierający elementy niepożądane. Membrany ultrafiltracyjne znacznie bardziej zaawansowane od standardowych, charakteryzują się mniejszymi niż w mikrofiltracji porami. W efekcie ich tzw. punkt odcięcia różni się od standardowych.

Dlaczego stosujemy membrany ultrafiltracyjne?

Inny wymiar niż przy mikrofiltracji sprawia, że możliwości precyzyjnej segregacji są większe. Membrana ultrafiltracyjna umożliwia np. przeniknięcie przez strukturę soli, cukrów, kwasów organicznych czy reszty kwasowej przy jednoczesnym zatrzymaniu innych związków: od białek przez polisacharydy po tłuszcze. Przyjmując, że pory membrany mają wielkość kilku do kilkudziesięciu nanometrów, rozmiarami zbliżają się do wielkości pojedynczych cząsteczek.

Membrana ultrafiltracyjna – dlaczego warto?

Membrana ultrafiltracyjna to proces umożliwiający większą kontrolę nad segregacją przesiewową. Membrany ultrafiltracyjne używane są m.in. w hemodializach czy przemyśle produkcyjnym – od mleka i serwatki po skrobię. Precyzja i skuteczność działania doceniane są w branży tekstylnej w zakresie odzyskiwania barwników. Dokładność i relatywnie wyższy poziom przenikania doceniane są także w przemyśle medycznym i procesie oczyszczania antybiotyków.

Ultrafiltracja, jako mechanizm o szczególnym znaczeniu precyzji, wymaga wyjątkowej jakości produktów. Oriontec zapewnia zarówno asortyment podstawowy, jak i klasy premium. Oferta obejmuje elementy bazowe oraz akcesoria, dzięki którym ultrafiltracja będzie zgodna z wymogami najbardziej wymagających standardów.

Lista oferowanych produktów:

RodzajProduktPowierzchnia
High Permeability,
XP Fiber
SFD-2880XP

SFP-2880XP 

77
SFD-2860XP

SFP-2860XP

51
StandardSFD-2880

SFP-2880

77
SFD-2860

SFP-2860

51
SFD-2660

SFP-2660

33

RodzajProduktPowierzchniaLiczba modułów
High Permeability, XP FiberIPD-77XP

IP-77XP

776-22
IPD-51XP

IP-51XP

516-22
StandardIPD-77

IP-77

776-22
IPD-51

IP-51

516-22

[stm_sidebar sidebar=”577″]

Zainteresowany współpracą z nami?