Membrany odwróconej osmozy

Systemy odwróconej osmozy stanowią podstawową technologię uzdatniania wody. Proces ten polega na samoczynnym przedostawaniu się rozpuszczalnika przez przystosowane do tego membrany. W ten sposób dochodzi do wyrównania stężeń. Membrany odwróconej osmozy – ich jakość i skuteczność działania, są więc kluczowe dla prawidłowego działania całego systemu. Oriontec zapewnia szeroki wybór produktów. Nasza oferta to membrany odwróconej osmozy różnych producentów, których łączy jeden wspólny mianownik – trwałość i żywotność.

Zasada działania membrany odwróconej osmozy

Membrana odwróconej osmozy – półprzepuszczalna i dostosowana do określonego wymiaru cząstek – poddawana jest naciskom wody i w ich efekcie do segregacji. W sytuacji, gdy średnica porów jest na standardowym poziomie mikronów, membrana umożliwia przedostanie się wyłącznie cząsteczek wody oraz określonych minerałów.

Membrana odwróconej osmozy – skuteczność stosowania

Membrana odwróconej osmozy umożliwia redukcję na różnorodnym poziomie w zależności od specyfiki danych składników nieorganicznych. Skuteczność w przypadku azotanów czy boru sięga 40-45 proc. Znacznie wyższa jest wobec innych związków – magnez, sód, wapń, miedź, nikiel czy węglany i chlor redukuje na pułapie 93-98 proc. Podobnie jest w przypadku innych składników nieorganicznych. System odwróconej osmozy wyposażony w membrany działa także wobec składników organicznych. W przypadku np. glukozy jego skuteczność sięga 99 proc, z kolei przy acetonie ogranicza się do 70 proc.

Systemy osmotyczne –  filtr wody odwrócona osmoza

System odwróconej osmozy stanowi najbardziej zaawansowaną metodę filtracji stosowaną do codziennego użytku. Membrana sprawia, że woda zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń, a precyzja jej filtracji sięga poziomu 0,001 mikrona. Nasza szeroka oferta umożliwia dobór systemów i akcesoriów osmotycznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klienta – obejmuje zarówno rozwiązania podstawowe, jak i bardziej zaawansowane.

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie kontaktowej

Zainteresowany współpracą z nami?Zobacz też