Środki do czyszczenia membran pozwalają na usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń z powierzchni membran. Pozwalają w ten sposób zapewnić lepszą filtrację oraz przedłużyć żywotność samej membrany.

Jak działają środki do czyszczenia membran?

Chemiczne środki do czyszczenia membran umożliwiają pozbycie się zanieczyszczeń w postaci cząstek metali czy związków organicznych bez konieczności stosowania w tym celu metod mechanicznych. Wystarczy umieścić membranę w roztworze środka i poczekać, aż substancje niepożądane zostaną rozpuszczone. Innym nowoczesnym sposobem na pozbycie się związków koloidalnych z filtrowanej wody jest system actiflo, wykorzystujący technologią obciążania mikropiaskiem.

Kiedy należy stosować środki do czyszczenia membran?

Środki do czyszczenia membran stanowią jeden z podstawowych sposobów na skuteczną konserwację i przedłużenie żywotności membran. Elementy należy czyścić, kiedy przepływ strumienia filtratu spadnie o około 10%, kiedy przewodność wody wzrośnie o około 10% lub w przypadku wzrostu ciśnienia transmembranowego. Rodzaj zastosowanego środka należy dobrać pod kątem wielkości zanieczyszczeń osadzonych na siatce.

Środek do czyszczenia membran od Oriontec

W naszej ofercie znajdują się nowoczesne środki do czyszczenia membran sprawdzonej marki AVISTA:

  • OT CHC 03 i RoClean P303 o niskim pH do usuwania zanieczyszczeń rozpuszczalnych w kwasie, w tym węglanu wapnia czy cząstek metali,
  • OT CHC 11 i RoClean P111 o wysokim pH do usuwania zanieczyszczeń w postaci związków organicznych, krzemionki czy koloidów.

Produkty zachowują własności oczyszczające w szerokim zakresie temperatur i utrzymują stały poziom pH roztworu.

Chcesz kupić skuteczny środek do czyszczenia membran? Sprawdź produkty dostępne w naszym asortymencie.

Zachęcamy także do zapoznania się z systemem Actiflo oraz ofertą złóż zmiękczających.

[stm_sidebar sidebar=”577″]

Zainteresowany współpracą z nami?