Projektowanie urządzeń membranowych

Na czym polega projektowanie stacji uzdatniania wody?

Projektowanie stacji uzdatniania wody pozwala stworzyć spersonalizowaną instalację dopasowaną do potrzeb konkretnego użytkownika. Aby jednak wiedzieć, jak powinien wyglądać gotowy projekt, na początkowym etapie należy zająć się analizą wody. Pozwoli to dowiedzieć się, jaki jest stopień zanieczyszczenia cieczy, a co za tym idzie, wykorzystać odpowiednie urządzenia. Metodę oczyszczania i poszczególne komponenty stacji uzdatniania wody dobiera się w zależności od potrzeb oraz możliwości klienta.

Podczas projektowania stacji uzdatniania wody należy wziąć pod uwagę źródło cieczy – woda pobierana w gospodarstwie jednorodzinnym ze studni będzie wymagać zastosowania bardziej zaawansowanych systemów oczyszczania gwarantujących odseparowanie zanieczyszczeń mechanicznych oraz toksycznych pierwiastków. Mieszkańcy bloków wielorodzinnych położonych w centrach miast, którym dostarcza się już oczyszczoną wodę, decydują się natomiast najczęściej na systemy zmiękczające wodę oraz instalacje wykorzystujące odwróconą osmozę. Projekt uwzględnia również założenia dotyczące zastosowania wody. Inne wymagania dotyczą stanu cieczy przeznaczonej do celów gospodarczych, inne zaś tej przeznaczonej do celów spożywczych. W drugim przypadku oczekuje się najwyższych wskaźników zdatności wody.

Projektowanie rozbudowanych instalacji wymaga również odpowiedniej ilości miejsca. Dlatego coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest projektowanie stacji uzdatniania wody jeszcze na etapie projektowania domu. Dzięki temu mieszkańcy mają pewność, że z ich kranów popłynie krystalicznie czysta woda, a stacja nie zakłóca estetyki wnętrza i nie koliduje z resztą wyposażenia. Oczywiście, nie mniej ważnym kryterium stosowanym podczas tworzenia projektu stacji są też możliwości finansowe klienta.

Stacja uzdatniania wody – projekt

Wybierając Oriontec możesz liczyć na profesjonalny projekt instalacji przeznaczonych do filtrowania wody. Zakres usług w tym zakresie obejmuje zarówno standardowe układy filtrujące, jak i zaawansowane technologicznie koncepcje oparte na nietypowych rozwiązaniach. Zmiękczacze, odżelaziacze, systemy odwróconej osmozy, ultra- i nanofiltracja – wybierając naszą ofertę, możesz liczyć nie tylko na wiedzę specjalistów, ale także wieloletnie doświadczenie w zakresie optymalizacji i projektowania instalacji.

Projektowanie stacji uzdatniania wody – zakres usług

Usługi projektowe świadczone przez firmę Oriontec, to możliwość połączenia szerokiej oferty produktowej oraz wiedzy i doświadczenia. Teoria i praktyka, zasoby i know how – taka kompilacja to pewność, że Twoja inwestycja przebiegnie prawidłowo na każdym etapie. Zapewniamy wszechstronne i różnorodne usługi projektowe obejmujące:

  • projektowania instalacji jonitowych i membranowych;
  • doboru technologii;
  • obliczeń technologicznych opartych o analizę wody zasilającej;
  • doboru preparatów chemicznych i sposobu dawkowania.

Profesjonalna konsultacja przy doborze preparatów do oczyszczania wody

Wiemy, jak ważna jest wiedza i pewność Klientów, że wybierany produkt spełni ich oczekiwania. Dlatego zapewniamy pełne wsparcie techniczne w procesie przed i posprzedażowym. Dzielimy się umiejętnościami, wiedzą oraz zebranym doświadczeniem – dotyczy to zarówno układów instalacji, jak i doboru odpowiednich preparatów przeznaczonych do oczyszczania wody.

Ile kosztuje projekt stacji uzdatniania wody?

Cena projektu stacji uzdatniania wody jest uzależniona od rodzaju wykorzystanych metod oraz sprzętu. Im bardziej zaawansowane operacje trzeba wykonać, aby uzyskać odpowiednią jakość wody, tym wyższy może być koszt wykonania projektu. Cena jest też zależna od możliwości przestrzennych gotowych do zagospodarowania. Przy projektowaniu stacji należy wziąć również pod uwagę koszta dodatkowe takie jak montaż, wymiana elementów o ograniczonej żywotności czy też przeglądy okresowe.

Projekt stacji uzdatniania wody
[stm_sidebar sidebar=”577″]