Pompy marki Grundfos, niezależnie od typu i zastosowania, to zawsze gwarancja wysokiej jakości i pewności ponadprzeciętnej żywotności. Ponieważ duński producent buduje swoją ofertę od ponad 60 lat, dziś pompy Grundfos należą do podstawowego asortymentu branży przemysłowej. Ponadto, poszczególne modele pomp Grundfos zostały dostosowane do konkretnych potrzeb odbiorców. Stąd m.in. kilkanaście wielkości wydajności urządzeń oraz różnorodność w zakresie zastosowanych systemów szczelności czy zasilania.

Dostępne w naszej ofercie pompy z grupy CR, CRI, CRN pracują efektywniej pod kątem energetycznym, dzięki czemu spełniają wymagania zawarte w dyrektywie EuP i mogą być stosowane w sektorze przemysłowym. Pompy DDA, DDC oraz DDE, dzięki specjalnej koncepcji sterowania, pozwalają na tłoczenie cieczy w ilości odpowiedniej do procesu. Produkty z naszego asortymentu dostępne są w wielu wariantach wykonania – zastosowane materiały to m.in. żeliwo, tytan oraz stal nierdzewna.

[stm_icon_box hide_title_line=”hide_title_line” enable_hexagon=”enable” enable_hexagon_animation=”enable” add_link=”enable” icon=”fa fa-angle-double-right” style=”icon_left” icon_size=”22″ icon_width=”78″ title=”Pompy pionowe wielostopniowe odśrodkowe CR, CRI, CRN ” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.oriontec.pl%2Fpompy-grundfos-cr-cri-crn%2F|||”][/stm_icon_box]
CRN
[stm_icon_box hide_title_line=”hide_title_line” enable_hexagon=”enable” enable_hexagon_animation=”enable” add_link=”enable” icon=”fa fa-angle-double-right” style=”icon_left” icon_size=”22″ icon_width=”78″ title=”Dozujące pompy cyfrowe i systemy dozowania DDA, DDC oraz DDE” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.oriontec.pl%2Fpompy-grundfos-dda-ddc-dde%2F|||”][/stm_icon_box]
Grundfos

Dobór pompy - uniwersalność technologiczna

Pompy Grundfos wyróżniają się wszechstronnością zastosowania oraz różnorodnością wariantową. CR, CRI czy CRN są pionowymi, wielostopniowymi pompami odśrodkowymi, których konstrukcja umożliwia także zamontowanie w warunkach poziomych – jeśli rury po stronie ssawnej i tłocznej nie odbiegają od siebie położeniem. Przy ujednoliceniu średnic, pompy mogą stworzyć konstrukcję o oczekiwanej wydajności i ciśnieniu.

Z kolei pompy DDA, DDC, DDE charakteryzują się prostym i precyzyjnym nastawieniem. W tego rodzaju urządzeniach możliwe jest pełne sterowanie impulsywne, sterowanie analogowe, jak również impulsywne sterowanie dawką. Pompy z tej grupy zostały wyposażone w membranową głowicę dozującą, zintegrowaną z zaworem zapowietrzającym, ssawnym, a także tłoczonym, kulowym zaworem zwrotnym. Co więcej, za sprawą sinusoidalnego ruchu membrany, niezależnie od ustawionej wydajności, pompy zawsze pracują z pełną długością skoku.

O uniwersalności produktów duńskiego producenta świadczy trwałość poszczególnych materiałów pomp marki Grundfos. Przyłącza, płaszcze, głowice pompy oraz pozostałe elementy pomp należą do najtrwalszych materiałów na rynku. Zarówno część pompowa, jak i silnik opracowany przez Grundfos są zgodne ze standardami EN.

Zastosowanie pomp Grundfos

Pompy z szeregu CR mogą być stosowane m.in. w układach ultrafiltracji, systemach odwróconej osmozy, technologii pompującej kwasów i alkaliów oraz instalacjach wody przemysłowej, oczyszczania czy wody morskiej. Pompy Grundfos używane są w rozwiązaniach zasilających (filtracja i tłoczenie w sieciach, dystrybucja, podnoszenie ciśnienia w sieci), jak i przemyśle, np. do: instalacji wody procesowej, mycia i czyszczenia, a także w myjniach samochodowych, instalacjach przeciwpożarowych, chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz systemach tłoczeniowych.

Pompy Grundfos zalecane są też w zakresie uzdatniania wody. Systemy CR używane mogą być w instalacji ultrafiltracji, odwróconej osmozy, a także podczas procesów destylacji, zmiękczania, jonizacji i demineralizacji.

W naszym sklepie zapewniamy pełen asortyment pomp Grundfos, obejmujący różne rodzaje produktów duńskiej firmy. Dystrybucja połączona jest z pełnym wsparciem technicznym i doradztwem. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły współpracy i oferty handlowej.

Pompy ciśnieniowe CR i CRN marki Grundfos

Pompy ciśnieniowe duńskiego producenta za sprawą swojej niezawodności, dużej wydajności i wysokiej sprawności działania mogą być wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu. Pompy CR stosowane są m.in. w instalacjach wody przemysłowej i morskiej, a także systemach odwróconej osmozy. Uniwersalność i niemal nieograniczone zastosowanie zarówno do celów przemysłowych, jak i prywatnych sprawia, że pompy CR i CRN są jednymi z najbardziej dostępnych na rynku. Firma Grundfos w swojej bogatej ofercie proponuje pełen szereg rozwiązań pompowych, dostosowanych do nawet najbardziej wymagających potrzeb.

Grundfos – pompy dozujące DDA, DDE, DDC

W naszej ofercie znajdziesz również szeroki wybór pomp dozujących, które charakteryzują się impulsywnym sterowanie dawką oraz zastosowaniem unikalnej technologii. Dzięki temu urządzenia marki Grundfos znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, instalacjach myjących, czy przy oczyszczaniu ścieków.

Pompy firmy Grundfos – przydatne informacje

Prawidłowe działanie pompy Grundfos to kwestia nie tylko samego urządzenia, ale także poprawnej konserwacji. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim warto pamiętać, że wiele części pompy, może być narażonych na uszkodzenie nie tylko ze względu na zanieczyszczenia, ale również szkodliwe warunki atmosferyczne i bardzo wymagające warunki pracy. Firma Grundfos oferuje możliwość pełnej optymalizacji rozwiązań dostosowanych do celów i warunków, jakim będą poddawane pompy, z uwzględnieniem indywidualnych wymagań.

Odpowietrzenie pompy Grundfos

Instalacja może być odpowietrzana poprzez zawór wlotowy. W sytuacji, gdy instalacja jest często narażona na zapowietrzanie, rozwiązaniem jest montaż pompy Grundfos wyposażonej w separator. Niewielkich rozmiarów pęcherzyki powietrza dostające się do wnętrza pompy, mogą stać się przyczyną hałasu występującego podczas uruchamiania urządzenia. Decydując się jednak na bardziej zaawansowane modele pomp Grundfos, masz gwarancję jej samoczynnego odpowietrzania.

Wirnik do pompy Grundfos

Wirnik do pompy Grundfos to jedno z popularniejszych akcesoriów. Akcesoria i części zamienne dostępne są w naszej ofercie. O szczegóły zapytaj dział handlowy Oriontec.

Ceny pompy Grundfos – cennik i katalogi

Wiemy, jak ważna dla odbiorców jest cena pompy Grundfos. Jako autoryzowany dystrybutor tej marki zapewniamy atrakcyjny cennik. Dbamy również o wiedzę naszych Klientów. Zapewniamy dostęp do know-how – katalog produktowy oraz informatory prezentujące dane techniczne, są do dyspozycji naszych Klientów. Cena pompy Grundfos nie jest naszym jedynym atutem – siłą Oriontec jest indywidualne podejście do Klienta – w przypadku pytań skontaktuj się z nami.

[stm_sidebar sidebar=”577″]

Zainteresowany współpracą z nami?