Twarda woda zawiera rozpuszczone minerały w postaci jonów soli wapnia i magnezu. Ich nadmiar prowadzi do powstawania trudnego do usunięcia osadu stanowiącego zagrożenie dla prawidłowej pracy urządzeń korzystających z wody. Złoża zmiękczające eliminują ten problem i pozwalają pozbyć się zbędnych pierwiastków. Jak działają złoża jonowymienne i dlaczego warto je stosować?

Jak działa złoże zmiękczające?

Złoże zmiękczające działa na zasadzie wymiany jonowej. Jest wyposażone w jonity zdolne do dodawania lub odbierania określonych jonów z cieczy. Po umieszczeniu złoża zmiękczającego w twardej wodzie następuje wymiana jonowa między jonami roztworu a jonami grupy funkcyjnej jonitu. Cały proces trwa aż do momentu ustalenia równowagi jonowymiennej, czyli usunięcia jonów soli wapnia i magnezu.

Złoża zmiękczające wodę – korzyści ze stosowania

Jony utwardzające wodę powodują gromadzenie się osadu na powierzchniach, które miały z nią styczność. Przeważnie ma to miejsce w przypadku sprzętów gospodarstwa domowego takich jak zbiorniki i przewody kotłów centralnego ogrzewania, czajniki, żelazka i wiele innych. Osady te powodują zakłócenie prawidłowego działania urządzeń, obniżają ich sprawność, a nawet mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia lub zniszczenia. Złoża zmiękczające wodę pozwalają więc zadbać o jakość pracy domowego sprzętu oraz przedłużają jego żywotność.

Wysokiej jakości złoża zmiękczające

Oferujemy skuteczne złoża zmiękczające wodę pozwalające usunąć z cieczy zbędne jony pierwiastków. W naszej ofercie znajdują się również środki do czyszczenia membran przeznaczone do pozbywania się rozpuszczalnych zanieczyszczeń bez konieczności stosowania metod mechanicznych.

Planujesz zakup skutecznego złoża do zmiękczania wody? Zapoznaj się z ofertą produktów dostępną na stronie.

Sprawdź także naszą ofertę środków do czyszczenia membran.

[stm_sidebar sidebar=”577″]

Zainteresowany współpracą z nami?