XII Mistrzostwa Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej „OLDBOY”

W dniach 22-24 marca odbywał się w Bełchatowie XII Mistrzostwa Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej „OLDBOY” o Puchar Prezesa Zarządu PGE S.A. Firma Oriontec była sponsorem tego wydarzenia.

W Mistrzostwach wzięło udział 19 drużyn 10 osobowych reprezentujących różne grupy branży energetycznej.

W pierwszym dniu mistrzostw rozegrano 36 meczy w 4 grupach eliminacyjnych oraz odbyła się ceremonia uroczystego otwarcia Mistrzostw. W otwarciu Mistrzostw udział wzięli: Marek Ciapała – Dyrektor PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów oraz licznie przybyli przedstawiciele sponsorów.

W drugim dniu rozegrano 36 meczy w grupach o miejsca 1 – 10 i miejsca 11 – 19 oraz dwa mecze półfinałowe w których padły następujące wyniki:
PGE DYSTRYBUCJA S.A. ODDZIAŁ ŁÓDŹ – „JUPITER” PGE GiEK S.A.ODDZIAŁ ELEKTROWNIA BEŁCHATÓW 2 : 3
PGE GiEK S.A. ODDZIAŁ ELEKTROWNIA BEŁCHATÓW – SSK ELEKTRO ŁAZISKA 2 : 2 (karne 4 : 5)
Mecze półfinałowe stały na bardzo wysokim poziomie (jak większość meczy w tych Mistrzostwach). Dramaturgia, zwrot akcji, zmiana wyników trzymała wszystkich w wielkim napięciu do samego końca, a decydujące rozstrzygnięcia nastąpiły w ostatnich akcjach meczy, a potem w rzutach karnych.

W trzecim dniu Mistrzostw rozgrywano mecze o poszczególne miejsca oraz mecz o miejsce trzecie i Wielki Finał Mistrzostw.
Mecz o trzecie miejsce:
PGE GiEK S.A.ODDZIAŁ ELEKTROWNIA BEŁCHATÓW – PGE DYSTRYBUCJA S.A. ODDZIAŁ ŁÓDŹ 0 : 1
Finał Mistrzostw:
„JUPITER” PGE GiEK S.A. ODDZIAŁ ELEKTROWNIA BEŁCHATÓW – SSK ELEKTRO ŁAZISKA 0 : 2

Przebieg finału, zagrania piłkarzy, niewykorzystane sytuacje wspaniałe interwencje bramkarza SS-K ELEKTRO ŁAZISKA trzymały w napięciu wszystkich licznie zgromadzonych kibiców do samego końca. Mimo wszystko zwycięstwo drużyny z Górnego Śląska w Mistrzostwach należy uznać jako małą niespodziankę. Najpierw w półfinale w rzutach karnych pokonali drużynę ELEKTROWNI BEŁCHATÓW, a potem w finale jednego z głównych faworytów drużynę JUPITERA.Polecamy również